I do my grocery shopping at several places.
I go to one place for my produce, one place for my delicatessan needs, and another place for my proteins...sprinkle in a supermarket for other things i.e.; chips, soda, canned goods.
All told I spend under $175 a month...I usually am buying higher-end product at these places. I'm happy with my budgeting, even though its takes more time and effort to go to all these places.



Comment